Jak bezpiecznie parkować koło lotniska?

Podczas wylotu na wakacje – bardzo często pojawia się problem związany z tym, jak dojechać na lotnisko. Najwygodniejszym sposobem oczywiście wydaje się pomoc znajomego, który podwiezie nas z lotniska i z niego odbierze. Nie każdy jednak posiada zaufaną osobę, która akurat w czasie naszego wylotu jest dyspozycyjna. Gdzie zatem zostawić samochód na czas wakacji, by był bezpieczny? 

Parking przy lotnisku – bezpieczeństwo gwarantowane? 

Praktycznie każde lotnisko oferuje nam bezpieczny parking, na którym możemy pozostawić swoje auto na czas wylotu. Bardzo często jest to rozległy, podzielony na sektory teren. W zależności od odległości do samego lotniska, ceny na każdym sektorze będą się różnić. Jednak żeby być pewnym, że nasze auto pozostanie w pełni bezpiecznym miejscu, warto zwrócić uwagę na pewne aspekty. 

Z całą pewnością należy do nich ubezpieczenie parkingu, które świadczy o jego profesjonalizmie. Dzięki niemu będziemy mieli pewność, że otrzymamy zwrot kosztów naprawy w razie uszkodzenia naszego samochodu przez innych klientów parkingu. Kolejną ważną kwestią, którą powinniśmy sprawdzić, jest obecność monitoringu, a także ochrony. Jeśli na parkingu zatrudniona jest firma ochroniarska, warto wcześniej zapytać o jej nazwę i przeczytać o niej opinie. 

Upewnij się! 

Zanim dokonamy rezerwacji parkingu przy lotnisku, warto też wcześniej zapoznać się z jego planem oraz warunkami usługi. Upewnijmy się także, że jest on strzeżony, a nie tylko dozorowany. Strzeżony parking posiadać będzie ogrodzenie, bramę wjazdową, a także ochronę i monitoring. Dozorowany parking natomiast to jedynie wyznaczone miejsce, gdzie możemy pozostawić swój samochód, bez żadnego zabezpieczenia. Wybierając bezpieczny parking, nie zapominajmy też o zapoznaniu się w Internecie z opiniami na jego temat, które mogą okazać się bardzo przydatne w podjęciu decyzji.